Alyans seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

alyans

Alyans çiftlerin bir ömür boyu aşklarını simgeleyen ve birbirlerine olan bağlılıklarını gösteren bir nevi araçtır. Günümüz koşulları içerisinde olmazsa olmazlar arasında gösterilebilir. Özellikle yeni evlenecek çiftler için çok büyük anlam ifade eden alyans, seçim yaparken dikkat edilmesi gereken aksesuarlar arasında yer almaktadır. Çevremizde inceleme yaptığımızda gerek telaştan gerekse o anki dikkatsizlikten aceleye gelen alyans seçimi sonraki dönemlerde büyük pişmanlıklara yol açabiliyor. Bu nedenle trend olan ve göz zevki oluşturan alyans seçimi bu noktada çok önem arz ediyor.

Alyans almadan önce her iki tarafında birlikte ortak bir karar almasında fayda vardır. Çiftler öncelikle beraberce bir fiyat araştırması yapmalıdır. Trend olan aynı zamanda da şık modellerde alyanslar bulmak için geniş araştırmalar yapılması gerekir. Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilginiz yoksa sizlere önerimiz size ışık tutacak bilgilerle kendinizi donatmak ve sonrasında alım işine yönelmeniz olacaktır.

Alyans Seçerken Dikkat…

Alyans almaya karar verildiyse çiftlerin ilk yapması gereken renk ve bir model belirlemek olacaktır. Seçim yapabilmek için çiftin parmak numarasının bilinmesi şarttır. Parmak numaranıza göre ne çok sıkacak nede gevşek olacak yüzükler alınmalıdır. Bir diğer önemli nokta alım yaparken aldığınız yüzün rahat olması gerekliğidir. Alyans rahat olmasının yanında kullanışlı olmalıdır.

Alyans Seçimi Neye Göre Yapılmalıdır?

Eşiniz olacak kişiyle belki de ömrünüz boyunca takacağınız olan alyansı seçme sırasında ortak zevklerinize hitap eden modellere bakmanızda fayda vardır.  Böyle bir durumda ayrı şekilde dizayn edilmiş olan bayanlar ve erkekler için ayrı şekilde değişik versiyonları bulunan alyanslar yardımınıza koşacaktır. Bu şekilde ikili olarak satılık listesine konulmuş olan çift alyanslar erkek ve kadın yüzüğü olarak karşımıza çıkıyorlar.

Alyans setlerini incelersek gelin adayları için taşı bol olan ve desenli yüzükler tercih edilirken, erkekler için daha çok sade ve taşsız modeller göze çarpmakta. Birbiriyle uyumlu olan ancak değişiklik sonucu farklılaştırılmış olan bu alyanslar çiftler için harika bir uyumu yakalayabilir.

[

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*