Esenyurt Haber

Esenyurt Büyükçekmece ilçesinin semtiyken birden bire Kıraç beldesiyle birleşerek başlı başına bir ilçe olmuştur.

Esenyurt yerleşim yeri bütünü Marmara Bölgesinin Trakya ya ait bölgesin de, İstanbul Metropolitan alan sınırları içersin de yer almaktadır. Esenyurt ilçe bölgesinin doğusunda Küçükçekmece Gölü batısında Büyükçekmece kuzeyinde Hoşdere mahallesi ve Tem Otoyolu bulunmaktadır. Güney kısmında Firuzköy ve E-5 karayolu bulunmaktadır yollar açısından gayet merkezi bir konumda bulunan ilçe kendisine çok sayıda yeni sakin katmaktadır. Bu da otomatik olarak Esenyurt Evden Eve Nakliyat hizmeti alan insan sayısını arttırmaktadır.

İlçe de güvenlik 2009 senesine kadar Jandarma tarafından sağlanmaktaydı ardından 1 haziran 2009 yılında alınan kararla ilçenin güvenliği Emniyet güçlerine bırakılmıştır. İlçe içerisinde 44 adet mahalle bulunmaktadır ve gayet yaygın bir alana kurulmuştur. İlçe belediye olduktan daha da fazla gelişmiştir buda kendine çokça sayıda yeni insan kazandırmasına ve insanların Esenyurt Evden Eve Nakliyat hizmet almasını sağlamıştır.

İlçede çokça yeni siteler olmasına rağmen eski yapılar da bulunmaktadır. İlçede çok fazla sayıda Alışveriş Merkezi bulunmaktadır ve yapılmaya da devam edilmektedir. İlçede 1 adet Devlet hastanesi de bulunmaktadır ve ilçe halkına hizmet etmektedir ilçeye yakın zaman da yapılan Üniversite de halkın hizmetine açılmış vaziyettedir. Eski belediye başkanı Necmi Kadıoğlu kendisi ilçeye oldukça fazla hizmet vermiştir ve ilçe halkı eski başkanı oldukça sevmektedir. İlçe de 1 adet Termal havuz merkezide bulunmaktadır. Bu termal merkez gayet şifalı bir suya sahiptir ve şehir e yakın olduğu için kendine oldukça ziyaretçi çekmektedir. Şehirden ayrılmak isteyen ama termal bir havuza girmek isteyen biçilmiş kaftan olan bu havuz ciddi anlamda temiz ve bakımlı olduğundan halkta oldukça sevmiş ve kullanmaya başlamıştır. İlçe metrobüs’ün gelmesiyle ilçeye 1 adet meydan da inşa edilmiştir ve E-5 karayolunun üzerine inşa edilen bu meydanla Esenyurt ilçesinden Beylikdüzü ilçesine geçmek oldukça kolaylaştırmaktadır ve meydana oldukça ziyaretçi gelmektedir. Meydan çok büyük ve düz bir zemine sahip olduğundan kaykay bisiklet ve scooter kullanmak isteyenler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. İlçe hızla gelişmiş ve günümüzde de gelişmeye devam etmektedir. Detaylar için tıklayınız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*