Karşı Tarafı Mesajla Nasıl Etkilerim?

Karşı Tarafı etkileme Saqnatı

Herhangi bir ortamda yeni biriyle pekala tanışabilirsiniz. Bir süre muhabbet ettiniz ve bir şekilde karşı tarafın numarasını aldınız. Yüz yüze olduğunuz zamanlarda elbette kişilerin birini daha iyi tanıma şansı olacaktır. Peki mesajlaşırken de kişiler birbirini tanıyabilir mi?

Flört etme denilince mesajlaşma yüz yüze konuşma dışında en popüler araçlardan birisi olarak görülmektedir. Burada mesajlaşmadan kastımız sms değildir. Yani kısa mesajla değil de sosyal ağları kullanarak yazışmadan bahsediyoruz. Esasında mesajlaşmak bir sanat olarak ifade edilebilir. Harka mesajlar atabilmek sizin elinizde. İşte sizlere birkaç tüyo…

Mesajla Karşı Tarafı Nasıl Etkilerim?

Yeni tanıştığınız birisiyle mesajlaşıyorsanız ilk mesajlarınızı uzun uzadıya yazmayın. İlk mesajların kısa olması önemlidir. Uzun uzadıya mesajları uzatarak karşı tarafı sıkmak gereksiz bir davranıştır.

Mesaj yazarken kesin ifadeler kurmamaya özen gösterin. Diyalog kurulabilecek şekilde ucu açık mesajlar atın. Karşı tarafa cevap verebilmesi için bahane hazırlamış olursunuz.

İlk mesaj sonrası karşı taraftan olumlu sinyaller alıyor ve konuşmanız giderek uzuyorsa doğru yoldasınız demektir. İkinci bir uyarı olarak; yatıyorum, uyuyacağım , TV izliyorum şeklinde basit ve klişe cümlelerden uzak durun. Şunu unutmayın hiç kimse kendi hayatı sıkıntılar içerisinde olan birin hayatına girmek istemez.

Mesajlarınız espri içersin. Her mesajınızda flört içeren kelimeler olmasın.

Mesaj atarken günaydın, iyi aksamlar gibi zamanla yapılmış gibi mesajlar atmamaya çalışın. Bu zaman içerisinde rutin bir hal alır. Ve ilk mesaj atamadığınızda sıkıntıya girersiniz. Değişik zamanlarda farklı mesajlar atmanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*