Lohusa Zamanının Olmazsa Olmazları

lohusa olmazsa olmazları

Her anne ve anne adaylarının lohusalık dönemi hakkında az ya da çok bir bilgi birikimi vardır. Fakat bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan kadın sayısının da oldukça fazla olduğu göz ardı edilmemelidir. Peki bebek bekleyen her anne adayının başına mutlaka gelecek olan lohusalık nedir? Lohusalık aslına bakıldığında doğumdan sonraki süreci kapsamaktadır. Yani doğum sonrasında annelerin vücudunda, gebelik döneminde ortaya çıkmış olan çeşitli değişikliklerin, doğum öncesindeki şeklini almasıdır. Ortalama olarak 6 haftalık gibi ne çok uzun ne de çok kısa bir süreci kapsamaktadır.Öyle ki hamilelik döneminde rahim, vajina, karın duvarı ve de memelerde çeşitli değişiklikler meydana gelmektedir.

Gebe bir kadının yaşadığı süreç incelediğinde rahmin ortalama olarak 1000 grama kadar ağırlık kazandığı görülür. Bu ağırlık doğum sürecinin sona ermesiyle birlikte, yaklaşık olarak 6 hafta içerisinde  düşüşe geçer. Doğum sonrasında anne rahminin en üst kısmı olan bölge, annelerin göbek yakınlarına dokunulduğunda net bir şekilde hissedilebilmektedir. Bu yapının hissedilemeyecek bir seviyeye gelmesi, karın içi bölgesinin normale dönmesi için 6 haftalık bir sürecin geçmesi gerekmektedir. Bu süreci geçiren her kadının fiziksel görünümlerinde çeşitli sorunlar olduğundan, psikolojik anlamda yıpratıcı bir süreç geçirmek de kaçınılmaz olacaktır. Lohusalık dönemini daha sağlıklı bir şekilde atlatabilmek için öncelikle lohusa seti kullanılması önerilir. Peki lohusalık seti tam olarak nedir ve ne tür ürünleri kapsamaktadır?

Lohusalık seti aslına bakıldığında bir annenin ihtiyaç duymuş olduğu ne varsa o tür ürünlerden oluşturulmuş bir paket olarak bilinir. Bu setin aktif bir şekilde kullanılması kadınların doğum sonrasında çok daha rahatlatıcı bir süreç geçirmelerinde etkili olacaktır. Bu sürecin başarıyla tamamlanmasının ardından ise vücudun anatomik yapısı belirtilen süre içerisinde tamamen normale dönebilmektedir. Lohusa terliği, setlerin olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu tür ürünlerin kullanılması aslına bakıldığında kadınlar açısından konforlu bir süreç geçirmek olarak da nitelendirilebilir. Başarılı bir doğumun ardından, her kadın en güzel zamanları hak eder. Bu nedenle de lohusalık setinin herhangi bir eksik ürün olmadan satın alınması şarttır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*